About Us

Gąsiewski Podniesiński Roman i Wspólnicy law firm was set up through merging of Gąsiewski & Roman (formerly Windmill Gąsiewski & Roman) with Podniesieński i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni, which operated earlier under Krzyżagórska Podniesiński Łoboda i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni business name.
We have been operating in the legal services market for over twenty years and at present we have in total nearly fifty lawyers. We form a modern team that combines individual experience and multiplied capability of both firms, as well as our international relations to provide our clients with a new quality of legal assistance.
more

News

2018-06-12

Fakturę korygującą trzeba wystawić

Obowiązki, jakie ciążą na podatniku w sytuacji, gdy doszło do zwrotu towaru, zależą od tego, jak została udokumentowana sprzedaż. Więcej na ten temat w artykule mec. Dagmary Leonik.
more
2018-04-16

Jak ustalać progi dla dokumentacji cen transferowych

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym w Rzeczpospolitej artykułem autorstwa mec. Dagmary Leonik z naszego zespołu, dotyczącym sposobu określania limitów obligujących do sporządzania dokumentacji podatkowej.
more
2018-03-23

Dwa rozwiązania na kłopoty finansowe

Upadłość i restrukturyzacja to pojęcia, z którymi przedsiębiorca może mieć do czynienia gdy wpada w kłopoty finansowe. W dzisiejszym artykule przede wszystkim o tym, kiedy obie instytucje mogą być stosowane i czy warto po nie sięgnąć.
more
2018-03-13

Przywileje w PCC tylko dla spółek kapitałowych

Czy pożyczka udzielona spółce komandytowej przez jej wspólnika podlega opodatkowaniu PCC? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem mec. Dagmary Leonik z naszego zespołu
more
2018-02-23

Firma działająca w sieci musi chronić prywatność

Czy przedsiębiorcy działający w ramach e-commerce muszą posiadać politykę prywatności? Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym dzisiaj w Rzeczpospolitej artykułem mec. Katarzyny Skarbierz z naszego zespołu.
more
2017-12-28

TK orzekł w sprawie opłaty za wydanie nowego prawa jazdy

14 grudnia 2017 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż nakładanie na obywatela opłaty za wydanie nowego dokumentu prawa jazdy, gdy taka konieczność nie  wynika z jego działań, jest niezgodne z art. 2 Konstytucji RP
more
Read more news

Membership

This website uses Cookies - more info X
Site menu