About Us

Gąsiewski Podniesiński Roman i Wspólnicy law firm was set up through merging of Gąsiewski & Roman (formerly Windmill Gąsiewski & Roman) with Podniesieński i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni, which operated earlier under Krzyżagórska Podniesiński Łoboda i Wspólnicy Adwokaci i Radcowie Prawni business name.
We have been operating in the legal services market for over twenty years and at present we have in total nearly fifty lawyers. We form a modern team that combines individual experience and multiplied capability of both firms, as well as our international relations to provide our clients with a new quality of legal assistance.
more

News

2018-12-18

Merry Christmas and a Happy New Year

Merry Christmas and all the best for a happy and prosperous New Year
 
more
2018-07-01

SPLIT PAYMENT wchodzi w życie

Otrzymałeś od swojego banku informację o otwarciu dodatkowego rachunku VAT?  Oznacza to, że już od 01.07.2018 r. kontrahenci będą mogli dokonywać płatności podzielonej, a VAT z takiej transakcji wpłynie właśnie na to konto. 
more
2018-06-29

Bez faktury nie ma neutralności

Czyli o sposobach potwierdzenia faktury korygującej, umożliwiającego obniżenie podstawy opodatkowania. Zachęcamy do zapoznania się artykułem mec. Dagmary Leonik, radcy prawnego i doradcy podatkowego w naszej Kancelarii.
more
2018-06-22

Przedawnienie roszczeń przeciwko konsumentom po nowemu

9 lipca 2018 r. wchodzą w życie rewolucyjne zmiany w zakresie terminów przedawnienia roszczeń wobec konsumentów. Po upływie terminu przedawnienia nie będzie można domagać się zaspokojenia roszczenia przysługującego przeciwko konsumentowi. 
more
2018-06-12

Fakturę korygującą trzeba wystawić

Obowiązki, jakie ciążą na podatniku w sytuacji, gdy doszło do zwrotu towaru, zależą od tego, jak została udokumentowana sprzedaż. Więcej na ten temat w artykule mec. Dagmary Leonik.
more
2018-04-16

Jak ustalać progi dla dokumentacji cen transferowych

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym w Rzeczpospolitej artykułem autorstwa mec. Dagmary Leonik z naszego zespołu, dotyczącym sposobu określania limitów obligujących do sporządzania dokumentacji podatkowej.
more
Read more news

Membership

This website uses Cookies - more info X
Site menu