Aktualności

Podstrony: 1 2 »
2018-12-18

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia, radości i sukcesów w Nowym Roku
życzą Partnerzy i Zespół Kancelarii
więcej
2018-07-01

SPLIT PAYMENT wchodzi w życie

Otrzymałeś od swojego banku informację o otwarciu dodatkowego rachunku VAT?  Oznacza to, że już od 01.07.2018 r. kontrahenci będą mogli dokonywać płatności podzielonej, a VAT z takiej transakcji wpłynie właśnie na to konto. 
więcej
2018-06-29

Bez faktury nie ma neutralności

Czyli o sposobach potwierdzenia faktury korygującej, umożliwiającego obniżenie podstawy opodatkowania. Zachęcamy do zapoznania się artykułem mec. Dagmary Leonik, radcy prawnego i doradcy podatkowego w naszej Kancelarii.
więcej
2018-06-22

Przedawnienie roszczeń przeciwko konsumentom po nowemu

9 lipca 2018 r. wchodzą w życie rewolucyjne zmiany w zakresie terminów przedawnienia roszczeń wobec konsumentów. Po upływie terminu przedawnienia nie będzie można domagać się zaspokojenia roszczenia przysługującego przeciwko konsumentowi. 
więcej
2018-06-12

Fakturę korygującą trzeba wystawić

Obowiązki, jakie ciążą na podatniku w sytuacji, gdy doszło do zwrotu towaru, zależą od tego, jak została udokumentowana sprzedaż. Więcej na ten temat w artykule mec. Dagmary Leonik.
więcej
2018-04-24

Ranking Kancelarii Prawniczych "Rzeczpospolitej" 2018

Kancelaria Gąsiewski Podniesiński Roman i Wspólnicy drugą kancelarią na Pomorzu według XVI Rankingu Kancelarii Prawniczych dziennika "Rzeczpospolita"
więcej
2018-04-16

Jak ustalać progi dla dokumentacji cen transferowych

Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym w Rzeczpospolitej artykułem autorstwa mec. Dagmary Leonik z naszego zespołu, dotyczącym sposobu określania limitów obligujących do sporządzania dokumentacji podatkowej.
więcej
2018-03-23

Dwa rozwiązania na kłopoty finansowe

Upadłość i restrukturyzacja to pojęcia, z którymi przedsiębiorca może mieć do czynienia gdy wpada w kłopoty finansowe. W dzisiejszym artykule przede wszystkim o tym, kiedy obie instytucje mogą być stosowane i czy warto po nie sięgnąć.
więcej
2018-03-13

Przywileje w PCC tylko dla spółek kapitałowych

Czy pożyczka udzielona spółce komandytowej przez jej wspólnika podlega opodatkowaniu PCC? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem mec. Dagmary Leonik z naszego zespołu
więcej
2018-02-23

Firma działająca w sieci musi chronić prywatność

Czy przedsiębiorcy działający w ramach e-commerce muszą posiadać politykę prywatności? Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanym dzisiaj w Rzeczpospolitej artykułem mec. Katarzyny Skarbierz z naszego zespołu.
więcej
2017-12-28

TK orzekł w sprawie opłaty za wydanie nowego prawa jazdy

14 grudnia 2017 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż nakładanie na obywatela opłaty za wydanie nowego dokumentu prawa jazdy, gdy taka konieczność nie  wynika z jego działań, jest niezgodne z art. 2 Konstytucji RP
więcej
2017-12-27

Pracownicy, którzy muszą odejść, mogą liczyć na wsparcie

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym artykułem dotyczącym tematyki prawa pracy autorstwa mec. Anny Nadziei-Nadija, dotyczącym zwolnień monitorowanych
więcej
Podstrony: 1 2 »
Ten serwis wykorzystuje pliki Cookie - więcej informacji X
Menu strony